Białostoccy karatecy z medalami mistrzostw Polski

2024.04.24 14:19
W sobotę (20.04), w Radomiu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate. Na imprezie tej świetnie zaprezentowali się zawodnicy Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy zdobyli aż sześć medali.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Otwarte Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate zgromadziły 511 zawodników z 63 klubów. Najpierw rozegrano Mistrzostwa Polski Oyama PFK w konkurencji form (kata, kata z bronią i kata zespołowe) z udziałem 187 sportowców, po czym odbyła się konkurencje kumite (semi-knockdown i knockdown), w której wystartowało 441 karateków.

Na tych prestiżowych zawodach wystąpiła m.in. reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate. Przedstawiciele podlaskiej drużyny, po bardzo zaciętych pojedynkach, zdobyli w sumie sześć medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Mróz, który w kategorii seniorów starszych U+35 do 70 kg w walce finałowej okazał się lepszy od zawodnika gospodarzy, natomiast tytuły wicemistrzów zgarnęli Oliwia Perkowska (kat. juniorki starsze U-18 do 50 kg), Anna Skowrońska (kat. juniorki starsze U-18 powyżej 60 kg) i Ewa Jaworowicz (kat. seniorki U-22 do 65 kg).

Z Radomia z brązowymi medalami wrócili natomiast Sebastian Gotówko (kat. młodzik U-12 do 35 kg), a także Sebastian Koziak (kat. junior młodszy U-14 do 55 kg).